DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia, 5 op
Fuel Cells and Hydrogen Technology

Toteutuskerta DEE-54020 2019-01

Opetus

Periodi 2
Opetusmuodot Luento, Tentti
Vastuuhenkilö Risto Mikkonen

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Hyväksytysti suoritettu tentti ja harjoitustyö.

Kohderyhmät

Sähkötekniikka , Ympäristö- ja energiatekniikka

Tentti Mon 24.02.2020 13:00 - 16:00
Tentti Wed 15.04.2020 17:00 - 20:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Tue 22.10.2019 10:00 - 12:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Thu 24.10.2019 12:00 - 13:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Tue 29.10.2019 10:00 - 12:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Thu 31.10.2019 12:00 - 13:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Tue 05.11.2019 10:00 - 12:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Thu 07.11.2019 12:00 - 13:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Tue 12.11.2019 10:00 - 12:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Thu 14.11.2019 12:00 - 13:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Tue 19.11.2019 10:00 - 12:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Thu 21.11.2019 12:00 - 13:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Tue 26.11.2019 10:00 - 12:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Thu 28.11.2019 12:00 - 13:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Tue 03.12.2019 10:00 - 12:00
DEE-54020 Polttokennot ja vetyteknologia/Lec/01 Thu 05.12.2019 12:00 - 13:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja Fuel Cell Systems Explained J. Larminie & A. Dicks 0 471 49026 1 Englanti Kyllä
Opintomoniste Polttokennot ja vetyteknologia Risto Mikkonen Suomi Kyllä