TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet, 5 op
Basics of Industrial Management

Toteutuskerta TTA-11011 2019-02

Kuvaus

Teollisuustalouen perusteet, kevät 2020. Syksyn 2019 perioideissa 1-2 lukuvuoden 1. toteutus.

Opetus

Periodi 3 - 4
Opetusmuodot Luento, Tentti, Välikoe
Vastuuhenkilö Santeri Repo

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Hyväksytysti suoritettu tentti/kurssikuulustelu. Tentti pohjautuu kurssikirjallisuuteen, luentoihin, harjoituksiin sekä tvt-materiaaliin.

Lisätietoja toteutuksesta

Kts. kurssin toteutuskertakohtaiset sivut Moodlessa.

2. välikoe ja tentti, PORI Fri 08.05.2020 17:00 - 20:00
2. välikoe ja tentti Fri 08.05.2020 17:00 - 20:00
1. välikoe, PORI Fri 28.02.2020 17:00 - 20:00
1. välikoe Fri 28.02.2020 17:00 - 20:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 08.01.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 15.01.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 22.01.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 29.01.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 05.02.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 12.02.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 19.02.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 04.03.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 11.03.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 18.03.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 25.03.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 01.04.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 15.04.2020 14:00 - 17:00
TTA-11011 Teollisuustalouden perusteet/Lec/01 (*) Wed 22.04.2020 14:00 - 17:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja Teollisuustalous kehittyvässä liiketoiminnassa Martinsuo, Mäkinen, Suomala, Lyly-Yrjänäinen 978-951-37-6826-3 Kirjasta olemassa myös e-versio. Suomi Kyllä
Luentokalvot Suomi Kyllä
Muu verkkomateriaali Suomi Kyllä