PLA-43106 Data Mining, 5 cr

Toteutuskerta PLA-43106 2019-01

Opetus

Periodi 3 - 4
Opetusmuodot Luento, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Nathaniel Narra, Pekka Ruusuvuori

Arvosteluasteikko

Numerical evaluation scale (0-5)

Suoritusvaatimukset

Active participation and successful completion of exercise works.

Kohderyhmät

Porin opiskelijat

PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 20.01.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 27.01.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 03.02.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 10.02.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 17.02.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 02.03.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 09.03.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 16.03.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 23.03.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 30.03.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 06.04.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/Lec/01 (*) Mon 20.04.2020 11:00 - 13:00
PLA-43106 Data Mining/EG01/01 Tue 03.03.2020 09:00 - 12:00
PLA-43106 Data Mining/EG01/01 Tue 10.03.2020 09:00 - 12:00
PLA-43106 Data Mining/EG01/01 Tue 17.03.2020 09:00 - 12:00
PLA-43106 Data Mining/EG01/01 Tue 24.03.2020 09:00 - 12:00
PLA-43106 Data Mining/EG01/01 Tue 31.03.2020 09:00 - 12:00
PLA-43106 Data Mining/EG01/01 Tue 07.04.2020 09:00 - 12:00
PLA-43106 Data Mining/EG01/01 Tue 21.04.2020 09:00 - 12:00
PLA-43106 Data Mining/EG02/01 Thu 05.03.2020 13:00 - 16:00
PLA-43106 Data Mining/EG02/01 Thu 12.03.2020 13:00 - 16:00
PLA-43106 Data Mining/EG02/01 Thu 19.03.2020 13:00 - 16:00
PLA-43106 Data Mining/EG02/01 Thu 26.03.2020 13:00 - 16:00
PLA-43106 Data Mining/EG02/01 Thu 02.04.2020 13:00 - 16:00
PLA-43106 Data Mining/EG02/01 Thu 16.04.2020 13:00 - 16:00
PLA-43106 Data Mining/EG02/01 Thu 23.04.2020 13:00 - 16:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Book Mining of Massive Datasets A. Rajaraman, J. Leskovec, J.D. Ullman English Yes
Lecture slides P. Ruusuvuori English Yes