TIE-23101 Käyttöjärjestelmät, 5 op
Operating Systems

Toteutuskerta TIE-23101 2019-01

Opetus

Periodi 1 - 2
Opetusmuodot Luento, Tentti
Vastuuhenkilö Jyke Savia

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Tentti ja harjoitustyö; osallistuminen harjoituksiin voi vaikuttaa tentin hyväksyttyyn arvosanaan.

Kohderyhmät

DI- ja arkkitehtiopiskelijat , Tietotekniikka

Lisätietoja toteutuksesta

kurssin tiedot www:ssä:
http://www.cs.tut.fi/~kj/

Tentti Wed 18.12.2019 17:00 - 20:00
Tentti Wed 05.02.2020 17:00 - 20:00
Tentti Wed 25.03.2020 17:00 - 20:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 29.08.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/02 Fri 30.08.2019 12:00 - 14:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 05.09.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/02 Fri 06.09.2019 12:00 - 14:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 12.09.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/02 Fri 13.09.2019 12:00 - 14:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 19.09.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/02 Fri 20.09.2019 12:00 - 14:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 26.09.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/02 Fri 27.09.2019 12:00 - 14:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 03.10.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/02 Fri 04.10.2019 12:00 - 14:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 10.10.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/02 Fri 11.10.2019 12:00 - 14:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 24.10.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 31.10.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 07.11.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 14.11.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 21.11.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 28.11.2019 14:00 - 16:00
TIE-23101 Käyttöjärjestelmät/Lec/01 Thu 05.12.2019 14:00 - 16:00