MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt, 5 op
Differential Equations

Toteutuskerta MAT-60150 2019-01

Kuvaus

Kurssilla tarkastellaan lineaarisia differentiaaliyhtälösysteemejä insinöörinäkökulmasta.

Opetus

Periodi 4
Opetusmuodot Luento, Tentti, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Riikka Kangaslampi

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Tentti ja harjoitukset

Kohderyhmät

DI- ja arkkitehtiopiskelijat , Tekniikan kandidaattiopiskelijat

Tentti Thu 07.05.2020 09:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/01 Mon 02.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/02 Thu 05.03.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/01 Mon 09.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/02 Thu 12.03.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/01 Mon 16.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/02 Thu 19.03.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/01 Mon 23.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/02 Thu 26.03.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/01 Mon 30.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/02 Thu 02.04.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/01 Mon 06.04.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/02 Thu 16.04.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/01 Mon 20.04.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/Lec/02 Thu 23.04.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG04/01 Tue 10.03.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG05/01 Tue 10.03.2020 16:00 - 18:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG04/01 Tue 17.03.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG05/01 Tue 17.03.2020 16:00 - 18:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG04/01 Tue 24.03.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG05/01 Tue 24.03.2020 16:00 - 18:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG04/01 Tue 31.03.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG05/01 Tue 31.03.2020 16:00 - 18:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG04/01 Tue 07.04.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG05/01 Tue 07.04.2020 16:00 - 18:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG04/01 Tue 21.04.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG05/01 Tue 21.04.2020 16:00 - 18:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG03/01 Wed 11.03.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG03/01 Wed 18.03.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG03/01 Wed 25.03.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG03/01 Wed 01.04.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG03/01 Wed 15.04.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG03/01 Wed 22.04.2020 10:00 - 12:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG01/01 Thu 12.03.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG01/01 Thu 19.03.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG01/01 Thu 26.03.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG01/01 Thu 02.04.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG01/01 Thu 16.04.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG01/01 Thu 23.04.2020 08:00 - 10:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG02/01 Fri 06.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG02/01 Fri 13.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG02/01 Fri 20.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG02/01 Fri 27.03.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG02/01 Fri 03.04.2020 12:00 - 14:00
MAT-60150 Differentiaaliyhtälöt/EG02/01 Fri 17.04.2020 12:00 - 14:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja An Introduction to Ordinary Differential Equations Agarwal & O'Regan 978-0-387-71275-8 Löytyy kirjastosta Springerin E-kirjana Englanti Kyllä