MAT-60056 Algebra, 5 cr

Toteutuskerta MAT-60056 2019-01

Kuvaus

This is an English version of the UTA course MTTMA3B Algebra 1B.

Opetus

Periodi 3
Opetusmuodot Luento, Tentti, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Mika Mattila

Arvosteluasteikko

Numerical evaluation scale (0-5)

Suoritusvaatimukset

Final exam.

Lisätietoja toteutuksesta

The course will be lectured in English every second year. The course will not be lectured in English during the academic year 2020-2021.

Exam Wed 26.02.2020 17:00 - 20:00
Exam Wed 25.03.2020 17:00 - 20:00
MAT-60056 Algebra/Lec/02 Tue 07.01.2020 14:00 - 16:00
MAT-60056 Algebra/Lec/01 Thu 09.01.2020 12:00 - 14:00
MAT-60056 Algebra/Lec/02 Tue 14.01.2020 14:00 - 16:00
MAT-60056 Algebra/Lec/01 Thu 16.01.2020 12:00 - 14:00
MAT-60056 Algebra/Lec/02 Tue 21.01.2020 14:00 - 16:00
MAT-60056 Algebra/Lec/01 Thu 23.01.2020 12:00 - 14:00
MAT-60056 Algebra/Lec/02 Tue 28.01.2020 14:00 - 16:00
MAT-60056 Algebra/Lec/01 Thu 30.01.2020 12:00 - 14:00
MAT-60056 Algebra/Lec/02 Tue 04.02.2020 14:00 - 16:00
MAT-60056 Algebra/Lec/01 Thu 06.02.2020 12:00 - 14:00
MAT-60056 Algebra/Lec/02 Tue 11.02.2020 14:00 - 16:00
MAT-60056 Algebra/Lec/01 Thu 13.02.2020 12:00 - 14:00
MAT-60056 Algebra/Lec/02 Tue 18.02.2020 14:00 - 16:00
MAT-60056 Algebra/Lec/01 Thu 20.02.2020 12:00 - 14:00
MAT-60056 Algebra/EG01/01 Wed 08.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG01/01 Wed 15.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG01/01 Wed 22.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG01/01 Wed 29.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG01/01 Wed 05.02.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG01/01 Wed 12.02.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG01/01 Wed 19.02.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG02/01 Thu 09.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG02/01 Thu 16.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG02/01 Thu 23.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG02/01 Thu 30.01.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG02/01 Thu 06.02.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG02/01 Thu 13.02.2020 14:00 - 17:00
MAT-60056 Algebra/EG02/01 Thu 20.02.2020 14:00 - 17:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Book An Introduction to Essential Algebraic Structures M.R. Dixon, L.A. Kurdachenko and I.Y. Subbotin English No
Book Johdatus Abstraktiin Algebraan J. Häsä & J. Rämö Alternative Finnish material Suomi No