MAT-02651 Algoritmimatematiikka, 5 op
Mathematics for Algorithms

Toteutuskerta MAT-02651 2019-01

Opetus

Periodi 1
Opetusmuodot Luento, Tentti, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Terhi Kaarakka

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Osasuoritusten pitää liittyä samaan toteutuskertaan

Tentti Fri 18.10.2019 17:00 - 20:00
Tentti Thu 28.11.2019 17:00 - 20:00
Tentti Tue 21.01.2020 17:00 - 20:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/01 Wed 28.08.2019 08:00 - 10:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/02 Fri 30.08.2019 12:00 - 14:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/01 Wed 04.09.2019 08:00 - 10:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/02 Fri 06.09.2019 12:00 - 14:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/01 Wed 11.09.2019 08:00 - 10:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/02 Fri 13.09.2019 12:00 - 14:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/01 Wed 18.09.2019 08:00 - 10:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/02 Fri 20.09.2019 12:00 - 14:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/01 Wed 25.09.2019 08:00 - 10:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/02 Fri 27.09.2019 12:00 - 14:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/01 Wed 02.10.2019 08:00 - 10:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/02 Fri 04.10.2019 12:00 - 14:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/01 Wed 09.10.2019 08:00 - 10:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/Lec/02 Fri 11.10.2019 12:00 - 14:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG03/01 Mon 02.09.2019 14:00 - 16:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG01/01 Mon 02.09.2019 16:00 - 18:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG03/01 Mon 09.09.2019 14:00 - 16:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG01/01 Mon 09.09.2019 16:00 - 18:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG03/01 Mon 16.09.2019 14:00 - 16:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG01/01 Mon 16.09.2019 16:00 - 18:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG03/01 Mon 23.09.2019 14:00 - 16:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG01/01 Mon 23.09.2019 16:00 - 18:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG03/01 Mon 30.09.2019 14:00 - 16:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG01/01 Mon 30.09.2019 16:00 - 18:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG03/01 Mon 07.10.2019 14:00 - 16:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG01/01 Mon 07.10.2019 16:00 - 18:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG02/01 Tue 03.09.2019 10:00 - 12:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG02/01 Tue 10.09.2019 10:00 - 12:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG02/01 Tue 17.09.2019 10:00 - 12:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG02/01 Tue 24.09.2019 10:00 - 12:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG02/01 Tue 01.10.2019 10:00 - 12:00
MAT-02651 Algoritmimatematiikka/EG02/01 Tue 08.10.2019 10:00 - 12:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja Discrete Mathematics Hein Englanti Kyllä
Kirja Logic and Discrete Mathematics:A Computer Science Perspective Grassmann, Tremplay Englanti Ei
Kirja Johdatus diskreettiin matematiikkaan Merikoski ym Suomi Ei
Opintomoniste Algoritmimatematiikka Terhi Kaarakka Suomi Kyllä