MEI-70200 Avioniikka, 5 op
Avionics

Toteutuskerta MEI-70200 2019-01

Opetus

Periodi 1 - 2
Opetusmuodot Luento, Harjoitukset
Vastuuhenkilö Jussi Aaltonen, Jouko Laitinen, Olli Usenius

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Hyväksytysti suoritettu tentti luentojen ja harjoitusten sisällöstä sekä harjoitus- ja laboratoriotyöt.

Kohderyhmät

DI- ja arkkitehtiopiskelijat , Konetekniikka

MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 29.08.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 05.09.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 12.09.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 19.09.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 26.09.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 03.10.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 10.10.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 24.10.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 31.10.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 07.11.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 14.11.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 21.11.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 28.11.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/Lec/01 Thu 05.12.2019 08:00 - 10:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 30.08.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 06.09.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 13.09.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 20.09.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 27.09.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 04.10.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 11.10.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 25.10.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 01.11.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 08.11.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 15.11.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 22.11.2019 10:00 - 12:00
MEI-70200 Avioniikka/E/01 Fri 29.11.2019 10:00 - 12:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
- Civil Avionics Systems I. Moir, A. G. Seab Suomi Kyllä
Kirja Aircraft Digital Electronic and Computer Systems Mike Tooley Suomi Kyllä
Kirja Aircraft Electrical and Electronic Systems Mike Tooley 978-0750686952 Englanti Kyllä