IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät, 5 op
Control and Automation Systems

Toteutuskerta IHA-3110 2019-01

Opetus

Periodi 3 - 4
Opetusmuodot Luento, Tentti, Välikoe, Harjoitukset
Vastuuhenkilö Liisa Aha, Yrjö Majanne, Esa Mäkinen, Mikko Salmenperä

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Hyväksytysti suoritetut harjoitustyöt ja tentti

Lisätietoja toteutuksesta

Luennot videoidaan

Tentti Tue 05.05.2020 17:00 - 20:00
1. välikoe Tue 04.02.2020 17:00 - 20:00
2. välikoe Thu 20.02.2020 17:00 - 20:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 08.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 09.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 15.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 16.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 22.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 23.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 29.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 30.01.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 05.02.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 06.02.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 12.02.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 13.02.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 19.02.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 20.02.2020 10:00 - 12:00
(Peruttu) IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 04.03.2020 10:00 - 12:00
(Peruttu) IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 05.03.2020 10:00 - 12:00
(Peruttu) IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/02 Wed 11.03.2020 10:00 - 12:00
(Peruttu) IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/Lec/01 (*) Thu 12.03.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 Tue 10.03.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/02 Tue 10.03.2020 14:00 - 16:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 (*) Fri 13.03.2020 12:00 - 14:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 Tue 17.03.2020 10:00 - 12:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/02 Tue 17.03.2020 14:00 - 16:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 (*) Fri 20.03.2020 12:00 - 14:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 (*) Fri 27.03.2020 12:00 - 14:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 (*) Fri 03.04.2020 12:00 - 14:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 (*) Fri 17.04.2020 12:00 - 14:00
IHA-3110 Ohjaus- ja automaatiojärjestelmät/E/01 (*) Fri 24.04.2020 12:00 - 14:00