IHA-2576 Digital Hydraulics, 5 cr

Toteutuskerta IHA-2576 2019-01

Opetus

Periodi 1 - 2
Opetusmuodot Luento, Tentti, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Matti Linjama, Miika Paloniitty, Jyrki Tammisto

Arvosteluasteikko

Numerical evaluation scale (0-5)

Suoritusvaatimukset

Exam + practical work

Kohderyhmät

DI- ja arkkitehtiopiskelijat

Lisätietoja toteutuksesta

Lecture material is delivered via Moodle2. The password will be given in the first lecture. The course has exam and mandatory Simulink exercise. Matlab/Simulink knowledge is required.

Exam Fri 13.12.2019 09:00 - 12:00
Exam Tue 28.01.2020 17:00 - 20:00
Exam Tue 10.03.2020 17:00 - 20:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 27.08.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 03.09.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 10.09.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 17.09.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 24.09.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 01.10.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 08.10.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 22.10.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 29.10.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 05.11.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 12.11.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 19.11.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 26.11.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/Lec/01 Tue 03.12.2019 10:00 - 12:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 27.08.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 03.09.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 10.09.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 17.09.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 24.09.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 01.10.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 08.10.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 22.10.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 29.10.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 05.11.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 12.11.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 19.11.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 26.11.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG02/01 (*) Tue 03.12.2019 14:00 - 16:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 30.08.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 06.09.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 13.09.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 20.09.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 27.09.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 04.10.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 11.10.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 25.10.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 01.11.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 08.11.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 15.11.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 22.11.2019 08:00 - 10:00
IHA-2576 Digital Hydraulics/EG01/01 (*) Fri 29.11.2019 08:00 - 10:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Lecture slides Lectures Matti Linjama Lecture material will be delivered via Moodle. English No