FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset, 9 op
Engineering Physics II: Theory and Laboratory

Toteutuskerta FYS-1130 2019-03

Kuvaus

TJ, TU

Opetus

Periodi 1 - 2
Opetusmuodot Luento, Tentti, Välikoe, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Ilkka Kylänpää

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Hyväksytysti suoritetut laskuharjoitukset, minkä lisäksi välikokeet tai tentti ja kurssiin kuuluvat laboratorioharjoitukset.

Kohderyhmät

Tietojohtaminen , Tuotantotalous

2. välikoe ja tentti Mon 16.12.2019 17:00 - 20:00
Tentti Thu 06.02.2020 17:00 - 20:00
Tentti Thu 26.03.2020 17:00 - 20:00
1. välikoe Tue 15.10.2019 17:00 - 20:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 27.08.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 28.08.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 29.08.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 03.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 04.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 05.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 10.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 11.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 12.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 17.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 18.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 19.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 24.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 25.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 26.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 01.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 02.10.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 03.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 22.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 23.10.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 24.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 29.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 30.10.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 31.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 05.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 06.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 07.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 12.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 13.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 14.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 19.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 20.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 21.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/01 Tue 26.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/02 Wed 27.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/Lec/03 Thu 28.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 03.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 10.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 17.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 24.09.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 01.10.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 08.10.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 29.10.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 05.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 12.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 19.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 26.11.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG02/01 (*) Tue 03.12.2019 10:00 - 12:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 04.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 11.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 18.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 25.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 02.10.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 09.10.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 30.10.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 06.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 13.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 20.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 27.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG01/01 (*) Wed 04.12.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 06.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 06.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 13.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 13.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 20.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 20.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 27.09.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 27.09.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 04.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 04.10.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 11.10.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 11.10.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 01.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 01.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 08.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 08.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 15.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 15.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 22.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 22.11.2019 12:00 - 14:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG03/01 Fri 29.11.2019 08:00 - 10:00
FYS-1130 Insinöörifysiikka II: teoria ja laboratorioharjoitukset/EG04/01 Fri 29.11.2019 12:00 - 14:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja University Physics with Modern Physics Young&Freedman Englanti Kyllä