BMT-1211 Mittaus B, 5 op
Measurement B

Toteutuskerta BMT-1211 2019-01

Opetus

Periodi 3 - 4
Opetusmuodot Luento, Tentti, Harjoitukset
Vastuuhenkilö Mikko Peltokangas

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Hyväksytysti suoritetut tentti, laboratoriotyöt ja harjoitukset.

Kohderyhmät

Biotekniikka , Tekniikan kandidaattiopiskelijat

Lisätietoja toteutuksesta

Kurssi ASE-1211 Mittaus A on tarkoitettu automaatiotekniikan opiskelijoille, BMT-1211 Mittaus B biotekniikan ja biolääketieteen tekniikan opiskelijoille, MEI-11060 Mittaus K konetekniikan opiskelijoille, ja MOL-11060 Mittaus M materiaalitekniikan opiskelijoille. Kaikilla edellämainituilla kursseilla on yhteisesti toteutettava alkuosa ja tämän jälkeen alakohtainen osuus. Muiden alojen opiskelijat voivat valita minkä opintosuunnan mukaisen Mittaus-aiheisen kurssin käyvät. Esitiedoiksi suositellaan tekniikan alan 1. vuoden syksyn perusopintoja vastaavia tietoja.

Tentti Wed 18.03.2020 17:00 - 20:00
Tentti Tue 12.05.2020 09:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Tue 07.01.2020 10:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 (+) Wed 08.01.2020 12:00 - 14:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Tue 14.01.2020 10:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Tue 21.01.2020 10:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Tue 28.01.2020 10:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Tue 04.02.2020 10:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Tue 11.02.2020 10:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Tue 18.02.2020 10:00 - 12:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Thu 05.03.2020 08:00 - 10:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Thu 19.03.2020 08:00 - 10:00
BMT-1211 Mittaus B/Lec/01 Thu 02.04.2020 08:00 - 10:00
BMT-1211 Mittaus B/E/01 Thu 09.01.2020 12:00 - 14:00
BMT-1211 Mittaus B/E/01 Thu 16.01.2020 12:00 - 14:00
BMT-1211 Mittaus B/E/01 Thu 23.01.2020 12:00 - 14:00
BMT-1211 Mittaus B/E/01 Thu 30.01.2020 12:00 - 14:00
BMT-1211 Mittaus B/E/01 Thu 06.02.2020 12:00 - 14:00
BMT-1211 Mittaus B/E/01 Thu 20.02.2020 12:00 - 14:00