KEB-21001 Biokemia, 5 op
Biochemistry

Toteutuskerta KEB-21001 2019-01

Opetus

Periodi 2
Opetusmuodot Luento, Harjoitukset
Vastuuhenkilö Johanna Rinta-Kanto

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Harjoitukset, tehtävät, tentti/tentit.

KEB-21001 Biokemia/Lec/01 Tue 22.10.2019 09:00 - 11:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/02 Thu 24.10.2019 12:00 - 14:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/01 Tue 29.10.2019 09:00 - 11:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/02 Thu 31.10.2019 12:00 - 14:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/01 Tue 05.11.2019 09:00 - 11:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/02 Thu 07.11.2019 12:00 - 14:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/01 Tue 12.11.2019 09:00 - 11:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/02 Thu 14.11.2019 12:00 - 14:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/01 Tue 19.11.2019 09:00 - 11:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/02 Thu 21.11.2019 12:00 - 14:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/01 Tue 26.11.2019 09:00 - 11:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/02 Thu 28.11.2019 12:00 - 14:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/01 Tue 03.12.2019 09:00 - 11:00
KEB-21001 Biokemia/Lec/02 Thu 05.12.2019 12:00 - 14:00
KEB-21001 Biokemia/E/01 Mon 28.10.2019 14:00 - 16:00
KEB-21001 Biokemia/E/01 Mon 04.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-21001 Biokemia/E/01 Mon 11.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-21001 Biokemia/E/01 Mon 18.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-21001 Biokemia/E/01 Mon 25.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-21001 Biokemia/E/01 Mon 02.12.2019 14:00 - 16:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja Biochemistry Campbell, M.K. 2011, 7th edition (tai uudempi), Cengage Learning (osoitettavin kohdin) Suomi Kyllä
Luentokalvot Rinta-Kanto, Johanna Suomi Kyllä