BMT-3076 Microfluidics, 5 cr

Toteutuskerta BMT-3076 2019-01

Opetus

Periodi 3 - 4
Opetusmuodot Luento, Tentti, Harjoitukset, Demoluento
Vastuuhenkilö Pasi Kallio, Veikko Sariola, Jari Väliaho

Arvosteluasteikko

Numerical evaluation scale (0-5)

Suoritusvaatimukset

- to finish all given exercises
- to pass the exam

Kohderyhmät

DI- ja arkkitehtiopiskelijat , International Students , Jatkotutkinto-opiskelijat

Exam Fri 15.05.2020 13:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/DL/01 Tue 04.02.2020 14:00 - 17:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 07.01.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 14.01.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 21.01.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 28.01.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 11.02.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 18.02.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 03.03.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 10.03.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 17.03.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 24.03.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 31.03.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 07.04.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/Lec/01 Tue 21.04.2020 14:00 - 16:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 03.02.2020 10:00 - 12:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 10.02.2020 10:00 - 12:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 17.02.2020 10:00 - 12:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 02.03.2020 10:00 - 12:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 09.03.2020 10:00 - 12:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 16.03.2020 10:00 - 12:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 23.03.2020 10:00 - 12:00
BMT-3076 Microfluidics/E/01 Mon 30.03.2020 10:00 - 12:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Book Fundamentals and Applications of Microfluidics Nguyen, Nam-Trung Wereley, Steve 9781580538053 Can be found at TUT eLibrary English Yes
Book Microfluidics for Biotechnology Jean Berthier and Pascal Silberzan 978-1-59693-443-6 Only selected parts of the book will be covered in the course. English Yes