KEB-24500 Laitossuunnittelu, 5 op
Plant Design in Water and Waste Engineering

Toteutuskerta KEB-24500 2019-01

Opetus

Periodi 1 - 2
Opetusmuodot Luento, Harjoitukset, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Hannele Auvinen, Marika Kokko, Jukka Rintala

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Esseet, harjoitustyöt, läsnäolo luennoilla (väh. 8) ja CAD-harjoitukset.

Kohderyhmät

Bioengineering/Science and Bioengineering , Rakennustekniikka , Ympäristö- ja energiatekniikka

KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 26.08.2019 14:00 - 16:00
(Peruttu) KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 02.09.2019 08:00 - 10:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Wed 04.09.2019 08:00 - 10:00
(Peruttu) KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 09.09.2019 08:00 - 10:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Wed 11.09.2019 08:00 - 10:00
(Peruttu) KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 16.09.2019 08:00 - 10:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Wed 18.09.2019 08:00 - 10:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 23.09.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 30.09.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 07.10.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 21.10.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 28.10.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 04.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 11.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 18.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 25.11.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/Lec/01 (*) Mon 02.12.2019 14:00 - 16:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/E/01 Wed 11.09.2019 12:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/E/01 Wed 18.09.2019 12:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/E/01 Wed 25.09.2019 12:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/E/01 Wed 02.10.2019 12:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/E/01 Wed 09.10.2019 12:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 26.08.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 02.09.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 09.09.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 16.09.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 23.09.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 30.09.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 07.10.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 21.10.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 28.10.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 04.11.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 11.11.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 18.11.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 25.11.2019 16:00 - 17:00
KEB-24500 Laitossuunnittelu/EG01/01 Mon 02.12.2019 16:00 - 17:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja Wastewater engineering: Treatment and resource recovery Metcalf & Eddy Englanti Ei