TLO-11046 Supply Chain Management, 4 cr

Toteutuskerta TLO-11046 2016-01

Opetus

Periodi 3 - 4
Opetusmuodot Monimuoto-opetus, Seminaari, Tentti, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Erika Kallionpää, Kaisu Laitinen

Arvosteluasteikko

Numerical evaluation scale (0-5)

Suoritusvaatimukset

Passing the exam based on the course book and the lectures, accomplishing and meeting the requirements of the case assignment

Exam Tue 28.02.2017 09:00 - 12:00
Exam Mon 10.04.2017 17:00 - 20:00
TLO-11046 Supply Chain Management/O/01 Mon 09.01.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/O/01 Mon 16.01.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/O/01 Mon 23.01.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/O/01 Mon 30.01.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/O/01 Mon 06.02.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/O/01 Mon 13.02.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/O/01 Mon 20.02.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/Sem/01 Mon 24.04.2017 09:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/EG01/01 Mon 03.04.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/EG02/01 Mon 03.04.2017 12:00 - 14:00
TLO-11046 Supply Chain Management/EG04/01 Mon 10.04.2017 10:00 - 12:00
TLO-11046 Supply Chain Management/EG05/01 Mon 10.04.2017 12:00 - 14:00
TLO-11046 Supply Chain Management/EG03/01 Wed 05.04.2017 12:00 - 14:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Book Managing the Global Supply Chain (2007) Skjøtt-Larsen, Tage, Schary, Philip B., Mikkola, Juliana H. 978-8-76-309978-3 Available as an eBook at in TUT network English Yes