ASE-1130 Automaatio, 6 op
Automation

Toteutuskerta ASE-1130 2018-01

Opetus

Periodi 3 - 4
Opetusmuodot Luento, Tentti, Välikoe, Laboratoriotyö, Harjoitukset, Harjoitusryhmä
Vastuuhenkilö Veli-Pekka Pyrhönen

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Kohderyhmät

1. vuosikurssi (fuksit) , Automaatiotekniikka , Konetekniikka , Materiaalitekniikka

Lisätietoja toteutuksesta

Lopputentin voi korvata osatenteillä.

Tentti Fri 10.05.2019 09:00 - 12:00
Tentti Tue 18.06.2019 17:00 - 20:00
1. välikoe Tue 19.02.2019 17:00 - 20:00
2. välikoe Wed 24.04.2019 17:00 - 20:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 08.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 15.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 22.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 29.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 05.02.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 12.02.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 19.02.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 05.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 12.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 19.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 26.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 02.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 09.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 (*) Tue 16.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 Wed 24.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lec/01 Thu 25.04.2019 11:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/01 Mon 15.04.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/02 Mon 15.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/03 Mon 15.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/04 Mon 15.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/05 Mon 15.04.2019 16:00 - 18:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/06 Tue 16.04.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/07 Tue 16.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/09 Tue 16.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/10 Tue 16.04.2019 16:00 - 18:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/01 Wed 10.04.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/02 Wed 10.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/03 Wed 10.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/04 Wed 10.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/05 Wed 10.04.2019 16:00 - 18:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/01 Wed 24.04.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/02 Wed 24.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/03 Wed 24.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/04 Wed 24.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/06 Thu 11.04.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/07 Thu 11.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/08 Thu 11.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/09 Thu 11.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/10 Thu 11.04.2019 16:00 - 18:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/11 Fri 12.04.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/12 Fri 12.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/14 Fri 12.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/15 Fri 12.04.2019 16:00 - 18:00
ASE-1130 Automaatio/Lab01/01 Fri 26.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/Lab02/01 Fri 26.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/E/01 Fri 12.04.2019 12:00 - 15:00
ASE-1130 Automaatio/E/01 Fri 12.04.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Mon 04.02.2019 16:00 - 18:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Mon 11.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG04/01 Tue 05.02.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/EG03/01 Tue 05.02.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Tue 05.02.2019 16:00 - 18:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Tue 12.03.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/EG03/01 Tue 12.03.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 09.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 16.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 23.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 30.01.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 06.02.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 13.02.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 20.02.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 06.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG04/01 Wed 13.03.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 13.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 20.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG05/01 Wed 27.03.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 27.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG03/01 Wed 27.03.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 03.04.2019 12:00 - 14:00
(Peruttu) ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 10.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Wed 24.04.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG05/01 Thu 07.02.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/EG05/01 Thu 14.03.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Thu 28.03.2019 08:00 - 10:00
ASE-1130 Automaatio/EG04/01 Thu 28.03.2019 14:00 - 16:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 11.01.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 18.01.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 25.01.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 01.02.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 08.02.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 15.02.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 22.02.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 08.03.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 15.03.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 22.03.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 29.03.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG01/01 Fri 29.03.2019 12:00 - 14:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 05.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 12.04.2019 10:00 - 12:00
ASE-1130 Automaatio/EG02/01 Fri 26.04.2019 10:00 - 12:00

Oppimateriaali

Tyyppi Nimi Tekijä ISBN Lisätiedot Kieli Tenttimateriaali
Kirja Feedback Systems. K. J. Åström & R. M. Murray 978-0-691-13576-2 Tentittävää vain vähän, määrittely toteutuskertakohtaisesti. Englanti Kyllä