RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit, 5 op
Civil Engineering and Construction Materials

Toteutuskerta RAK-10020 2018-01

Kuvaus

Opintojakso on tarkoitettu rakennustekniikan opintoja aloittaville. Opintojaksoon sisältyy johdanto yliopisto-opintoihin sekä TTY:n opiskelijapalveluihin ja käytäntöihin. Opintojaksolla perehdytään rakentamisen eri toimialoihin ja talon- ja infrarakentamisen rakenteisiin ja materiaaleihin.

Opetus

Periodi 1 - 2
Opetusmuodot Muu suoritus, aikatauluton, Luento, Harjoitusryhmä, Harjoitustyö
Vastuuhenkilö Päivi Javanainen, Kaisa Kulkki, Pirjo Kuula, Minna Leppänen, Tero Marttila, Jussi Mattila

Arvosteluasteikko

Arvosteluasteikko on numeerinen (0-5)

Suoritusvaatimukset

Läsnäolo lähiopetuksessa on pakollista. Poissaolot voidaan korvata lisätehtävillä lukuunottamatta kirjaston järjestämää tiedonhakukoulutusta (luento + harjoitus)

Kohderyhmät

1. vuosikurssi (fuksit) , Rakennustekniikka

Materiaalitietokortti Fri 30.11.2018 16:00 - 16:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 27.08.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Thu 30.08.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 03.09.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 10.09.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 17.09.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Thu 20.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 24.09.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 01.10.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Thu 04.10.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 08.10.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Thu 11.10.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 22.10.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 29.10.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 05.11.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Thu 08.11.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 12.11.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 19.11.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Thu 22.11.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 26.11.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/Lec/01 Mon 03.12.2018 08:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG02/01 Mon 26.11.2018 11:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Mon 26.11.2018 12:00 - 13:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Wed 12.09.2018 12:00 - 14:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG04/01 Thu 06.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG05/01 Thu 06.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG03/01 Thu 06.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Thu 06.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG04/01 Thu 06.09.2018 14:00 - 16:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Thu 13.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG06/01 Thu 13.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG04/01 Thu 27.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG05/01 Thu 27.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG03/01 Thu 27.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG02/01 Thu 27.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Thu 27.09.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG02/01 Thu 25.10.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Thu 25.10.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG04/01 Thu 25.10.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG03/01 Thu 25.10.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG05/01 Thu 25.10.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG02/01 Thu 01.11.2018 10:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG04/01 Thu 01.11.2018 10:00 - 11:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Thu 01.11.2018 11:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG03/01 Thu 01.11.2018 11:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG03/01 Thu 29.11.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG04/01 Thu 29.11.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG01/01 Thu 29.11.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG02/01 Thu 29.11.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG05/01 Thu 29.11.2018 10:00 - 12:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG03/01 Fri 07.09.2018 08:00 - 10:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG02/01 Fri 07.09.2018 12:00 - 14:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG05/01 Fri 14.09.2018 08:00 - 10:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG03/01 Fri 30.11.2018 09:00 - 10:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG04/01 Fri 30.11.2018 12:00 - 13:00
RAK-10020 Rakentaminen ja rakennusmateriaalit/EG05/01 Fri 30.11.2018 13:00 - 14:00
Kirjaston tiedonhaun koulutus Thu 20.12.2018 16:00 - 16:00
EXAM-tentti II Thu 31.01.2019 16:00 - 16:00
EXAM-tentti III Sat 30.03.2019 16:00 - 16:00
EXAM-tentti materiaaleista Fri 31.05.2019 16:00 - 16:00