Yhteystiedot - Tampereen teknillinen yliopisto

Yhteystiedot

Tiedekunnan johto

Dekaani Minna Kellomäki

Varajohtaja Jukka Lekkala

Tiedekuntapäällikkö Pirjo Kuhanen

Tutkimusryhmät ja ryhmien vetäjät

Bioinspired Materials and Robotics (BMR)

Sariola, Veikko
Akatemiatutkija / Assistant Professor (tenure track)
SC202 / veikko.sariola@tut.fi

Biophysics of the Eye

Nymark, Soile
Akatemiatutkija
Puhelin: 040 849 0009
Arvo-rakennus D219 / soile.nymark@tut.fi

Computational Biophysics and Imaging Group (CBIG)

Hyttinen, Jari
Professori
Puhelin: 040 849 0020
SM410 and ARVO -rakennsu / jari.hyttinen@tut.fi

Computational neuroscience group (CNS )

 Linne, Marja-Leena
 Yliopistotutkija
 Puhelin: 050 345 0649
 TE404 / marja-leena.linne@tut.fi

Computational System Biology (CSB)

Yli-Harja, Olli
Professori
Puhelin: 040 849 0778
TE313 / olli.yli-harja@tut.fi

Laboratory of Biosystems Dynamics (LBD)

Sanches Ribeiro, Andre
Associate Professor (tenure track)
Puhelin: 040 849 0736
TC338 / andre.ribeiro@tut.fi

Laboratory for Biomaterials and Tissue Engineering

Kellomäki, Minna
Dekaani, professori
Puhelin: 040 706 6312
minna.kellomaki@tut.fi

Micro and Nanosystems Reserach Group (MST)

Kallio, Pasi
Professori
Puhelin: 0500 525 546
SC 212 / pasi.kallio@tut.fi

Nanoscale Phenomena and Measurements (NPM)

Tuukkanen, Sampo
Assistant Professor (tenure track)
Puhelin: 040 541 5276
SC204b / sampo.tuukkanen@tut.fi

Personal Health Informatics (PHI)

Nieminen, Hannu
Yliopistotutkija
Puhelin: 050 483 5824
SM419 / hannu.o.nieminen@tut.fi

 Physiological measurements systems and methods (PHYSYM)

Viik, Jari
Yliopistonlehtori
Puhelin: 041 546 6780
SM224 / jari.viik@tut.fi

 Sensor Technology and Biomeasurements (STB)

Lekkala, Jukka
Varajohtaja, professori
Puhelin: 040 849 0931
jukka.lekkala@tut.fi

Quantitative Analysis of Medical Images

Eskola, Hannu
Professori
Puhelin: 040 829 7466
SM410 / hannu.eskola@tut.fi

 Wireless Identification and Sensing Systems Research Group (WISE)

Ukkonen, Leena
Professori, Akatemiatutkija
Puhelin: 044 534 1507
SM324 / leena.ukkonen@tut.fi

 

 

Päivittäjä: Sampo Tuukkanen, 21.03.2017 10:52.
Asiasanat: opiskelu ja opetus, tiede ja tutkimus, tietoa tty:stä

Biolääketieteen tekniikka

Katuosoite

Tampereen teknillinen yliopisto
Biolääketieteen tekniikan tiedekunta
Korkeakoulunkatu 3
33720 Tampere

Postiosoite

Tampereen teknillinen yliopisto
Biolääketieteen tekniikan tiedekunta
PL 692
33101 Tampere

Puhelin

(03) 311 511 (puhelinvaihteeseen)

Int. +358 3 311 511